Потиска лига: Апро три пута у мету

​​​​​​​Потисје - Јадран 4:0 (2:0)
potisje

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 60. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Апро у 29, 39. и 75. и Фодор у 67.минуту. Жути картон: Хорват (Потисје).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Домонкош (Хусак), Хорват, О. Нађ, Фодор, Киш, Угри, Барјактаровић (Чехак), Апро (К. Нађ), Мухи.

ЈАДРАН: Јосиповић, Мађар (Црногорац), Олушки (Владисављев), Бебек, Ђурђев, Поповић (Кнежевић), Ж. Кесег, Станић, Јухас, Стојановић, Н. Кесег.

Кањижани су укњижили уверљиву победу против гостију из Санада, чија одбрана је одолевала до 29.минута, када је Левенте Апро из слободног ударца са 25 метара погодио леви горњи угао.

Десет минута касније Апро је на асистенцију Оливера Нађа изблиза убацио лопту у мрежу. Борбени гости су у више наврата покушавали да дођу до гола, али су били непрецизни-.Трећи гол плод је брзог контранапада у 67.минуту, који је ефектно завршио Игор Фодор, а победу је заокружио Апро у 75.минуту прешавши и голмана гостију Ђоку Јосиповића., тако да је лопту проследио у празну мрежу.

М. Митровић

Јединство (СК) - Хоргош  1:0 (0:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелац: Ранков у 62.минуту. Жути картони: Јованов (Јединство) и Какаш (Хоргош)

ЈЕДИНСТВО: Рице, Илић, Ђорић, Брзак, Зивлак, Холо, Миклуц (Кобрехел), Шећеров, Ранков (Јованов, Миланов, Кришанов (Мајер).

ХОРГОШ: Бенде, Вадас, Тертели, Какаш, Е. Бохата, Веселинов, Алаџић, Шомођи, Пуљаи, Добо, Коломпар.

Борбености није мањкало играчима обе екипе, али је било веома мало шанси. Једну од ретких прилика искористио је искусни Владимир Ранков у 62.минуту, примивши дугу лопту између противничких играча и затресао мрежу Виктора Бендеа, обезбедивши домаћој екипи минималну али заслужену победу.

М. Мр.

Славија - Тромеђа 4:0 (2:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 40. Судија: М. Трбовић (Нови Кнежевац). Стрелци: Огњеновић у 20, Славковић у 23, Агоштон у 60. и 78.минуту. Жути картон: Огњеновић (Славија).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Јованић, Ремете, Перишић, Огњеновић (С. Арсенов), Јовичин (Кнежевић), Миланов (Цвијић), Агоштон, Славковић, Ерић, Елезовић, Ј. Хусак.

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Фаркаш, К. Домонкош, Хорват, Л. Домонкош, Ђери (А. Домонкош), Лакатош, Гуљаш (Михок Куцора), Хомоља (А. Пап), Фехер.

Коректно комшијско надигравање је завршено победом домаћина, заједничком вечером и дружењем. На први гол чекало се до 20.минута, на центаршут Реметеа главом је лопту у мрежу послао Огњеновић. Три минута касније на асистенцију Хусака прецизан је био Славковић. Друго полувреме зачинио је Агоштон, најпре соло акцијом и пројектилом са 16 метара, а потом на центаршут агилног Реметеа главом поставља коначан резултат.

М. Мр.

Тиса - Чока 0:0

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 40. Судија: Б. Јеринкић (Кикинда).

ТИСА: Ковач, Буш, Ф. Ленђел, Шили, Липтаи, Малетин (Игњин), Тренка, Г. Ленђел, Зомбори, Фодор, Раданов (Мојсин).

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Шустран, Крсмановић, Живанов, Ћинкул, Голић, Мићин, Мелик, Атанасовић, Јовановић.

Чокани су на гостовање у Падеј дошли ослабљени са само 11 првотимаца, али домаћа екипа Тисе  није успела да оствари више од ремија. Нападачи обе екипе пуцали су ћорцима, тако да су мреже остале нетакнуте. Падејци су у другом делу чак имали играча више, јер је на полувремену један од играча Чоке морао да оде на посао.

Домаћа екипа је имала више шанси, али је одбрана Чокана одолела нападима. Највише што су Падејци успели је погођена пречка од стране Атиле Липтаија, на центаршут Андреја тренке, пред крај утакмице.   М. Мр.

ПОДЛОКАЊ: Хајдук - АФК (Ада) 1:4, ТОРЊОШ: Торњош - Граничар (Ђала) 6:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Хоргош 1911 (Хоргош) 1:0, КАЊИЖА: Потисје - Јадран (Санад) 4:0, ПАДЕЈ: Тиса - Чока  0:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Тромеђа (Мајдан) 4:0, МОЛ: Бачка - Јединство (Мартонош) 3:0. Слободан је био Шампион (Ором).

1. Бачка               19     17     1      1      66:16        52

2. Торњош           18     14     2      2      71:24        44

3. АФК                 19     12     3      4      65:27        39

4. Потисје            19     12     3      4      47:21        39

5. Хоргош            19     11     1      7      43:19        34

6. Чока                19     10     3      6      31:28        33

7. Тиса                19      9      3      7      46:35        30

8. Јадран            19     7      4      8      37:44        25