light rain
10°C
16.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2333
usd
104.514
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Фудбал-вести: Ева Карнеиро напустила Челси

22.09.2015. 17:26 13:33
Пише:

Члан лекарског тима Челсија Ева Карнеиро напустила је клуб са Стамфорд Бриџа, преноси лондонски "Мирор".

Лист наводи да Карнеиро намерава да ангажује адвокате како би прошла без казне због тога што није долазила на посао од 18. септембра, а наводно је спремила тужбу против менаџера "плаваца" Жозеа Муриња.

Међутим, и Челси се спрема да ангажује адвокате поводом "случаја Карнеиро", тврди "Мирор".

До сукоба између Муриња и Карнеирове дошло је на утакмици са Свонсијем у августу (2:2), када је утрчала на терен да помогне Едену Азару, а Португалац је тада извређао докторку и физиотерапеута посто је Челси већ имао играча мање на терену.

Мурињо је касније Карнеирову суспендовао с посла, због чега су реаговала бројна лекарска удружења, а менаџер је оптужен за "сексизам".

Медији су раније пренели да би Мурињо због тог инцидента могао да заради суспензију на пет утакмица.

Барселона затражила да региструје Арду Турана

Барселона је званично затражила од Фудбалске федерације Шпаније и Међународне фудбалске федерације (ФИФА) дозволу да региструје Турчина Арду Турана, уместо тешко повређеног Рафиње.

Туран, који је у јулу прешао из мадридског Атлетика у Барселону, по правилима ФИФА не може да игра за Каталонце до јануара, због забране трансфера која им је уведена због нелегалног довођења малолетних играча.

Поред Турана, забрана играња важи и за Алекса Видала, који је прешао из Севиље.

Правила ФИФА дозвољавају да играчи могу да буду замењени мимо прелазних рокова у случајевима када су повређени.

"Клуб је питао Фудбалску федерацију Шпаније и ФИФА да ли може да замени Рафињу", рекао је портпарол Барселоне агенцији Ројтерс.

Рафиња успешно оперисан, пауза шест месеци

Фудбалер Барселоне, Рафиња, успешно је оперисан после тешке повреде колена, објавио је актуелни првак Шпаније и Европе.

Двадесетдвогодишњи играч средине терена покидао је укрштене лигаменте десног колена на утакмици Лиге шампиона против Роме прошле недеље (1:1), а лекари су потврдили да му предстоји шестомесечни опоравак.

Упркос тешкој повреди Рафиње, руководство Барселоне најавило је да ће продужити уговор с тим фудбалером, који је у клуб стигао још као тринаестогодишњак из родног Сао Паула.

Ове сезоне Рафиња је за Барселону одиграо шест утакмица и постигао један гол.

Ромарио: Платини је Блатерова школа

Легенда бразилског фудбала Ромарио, који се већ неколико година бави политиком, сматра да се председник Европске фудбалске уније (УЕФА) Мишел Платини не разликује много од првог човека Међународне фудбалске федерације (ФИФА) Сепа Блатера.

"Платини је прошао Блатерову школу", рекао је актуелни бразилски сенатор Ромарио.

Он је оценио да је ФИФА корумпирана организација и да је у њеном "срцу картел".

"Неки од њих су ухапшени, а неки ће то тек бити. Надам се сваког дана да ће међу њима бити и Блатер", рекао је Ромарио за италијанску Газету дело спорт.

Ромарио (49), најбољи играч Мундијала у САД 1994. године када је Бразил освојио титулу, истакао је да је Блатер по његовом мишљењу на челу "школе непоштених људи који не морају сами по себи да буду корумпирани".

"Не могу да кажем да је Платини корумпиран, аи је јасно да овакав начин вођења УЕФА није најбољи. Платини је део тог света и нема ничег позитивног у начину на који се управља фудбалом', рекао је Ромарио.

Платини важи за фаворита у трци за председника ФИФА, уместо Блатера, који је најавио оставку у јуну само два дана пошто је изабран по пети пут на то место  због корупционашког скандала у врху ФИФА, када је ухапшено седам високих званичника те организације.

Поред Платинија, кандидати за председника ФИФА  су још: јужнокорејски магнат и бивши потпредседик ФИФА Чунг Монг Јун, јордански принц Али бин Ал Хусеин, председник Фудбалске федерације Либерије Муса Билити и бивши фудбалери Давид Накид из Тринидада и Тобага и Нигеријац Сегун Одегбами.

Ди Марија: Изгубио сам сезону у Јунајтеду, сада сам срећан

Фудбалер Пари Сен Жермена Анхел Ди Марија изјавио је да је иза њега тешка сезона у Манчестер Јунајтеду, али да је сада срећан у Паризу јер има лепу прилику да поново освоји трофеј Лиге шампиона.

Аргентинац је летос постао члан ПСЖ-а, након што није оправдао очекивања у дресу Јунајтеда, иако је дошао за рекордних 60 милиона фунти.

"Прошле сезону сам изгубио. Нисам много играо, а поред тога имао сам доста компликовану повреду. Било ми је тешко јер после освојене титуле у Лиги шампиона са Реалом, нисам се ни такмичио. У ПСЖ-у се осећам много боље, коначно на тренинге долазим са осмехом. Од мог доласка у клуб види се огромна жеља играча за освајањем Лиге шампиона", рекао је Ди Марија за UEFA.com.

Ди Марија се већ на старту сезоне показао као велико појачање, а био је и стрелац на отварању Лиге шампиона против Малмеа (2:0).

Овај 27-годишњи крилни фудбалер четири сезоне провео је у Реал Мадриду, а претходно је играо за Бенфику и Росарио.

Валбена: Председник Марсеља лаже, нисам у Лиону због новца

Фудбалски репрезентативац Француске Матје Валбуена одбацио је тврдње председника Марсеља Венсана Лабруна да игра у Лиону само због новца.

Валбуена је летос дошао из московског Динама у редове великог ривала Марсеља, иако је на Велодрому провео осам година и стекао статус репрезентативца.

"Нисам у Лиону због пара, већ пројекта клуба који ми се свидео. Мислим да ме Лабрун много добро зна и да не јурим за новцем. Увек сам има одлочан однос са њим и није ми јасно зашто прича лажи", рекао је Валбуена за РМЦ.

Валбуена је био један од омиљених играча у Марсеју, а клуб је одлучио да у његову част повуче дрес са бројем 28.

Омалени везиста је касније тужио свој бивши клуб тражећи 568.000 евра јер је прерано раскинуо уговор са менаџером, а по његовом мишљењу Марсељ је то требало да исплати.

Иако је био херој клуба, навијачи су после тог потеза на утакмици са Лионом истакли обешену лутку са ликом Валбуене и транспарент да је "издајица Марсеља".

Нејмар: Кутињо би се одлично снашао у Барселони

Капитен фудбалске репрезентације Бразила Нејмар рекао је данас да би се његов земљак из Ливерпула Фелипе Кутињо одлично снашао у Барселони.

Кутињо је био на мети Барселоне, али је у фебруару продужио уговор са екипом са Енфилда до 2020. године.

"Много бразилских фудбалера поседује квалитет данас, али највише ми се свиђа Кутињо. Мислим да би он мога да игра овде и да одговора стилу који Барселона гаји", рекао је Нејмар за ЕСПН.

Кутињо је у Ливерпул дошао 2013. године из Интера, а претходно је био на позајмицама у Васко да Гами и Еспањолу.

За славни енглески клуб одиграо је 108 утакмица и постигао 17 голова.

 

Пише:
Пошаљите коментар