У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА ДОДЕЉЕНА ПРИЗНАЊА У АКЦИЈИ „ТРАЖИМО ЗАГАЂИВАЧА И ЗАШТИТНИКЕ ГОДИНЕ” Нових дванаест носилаца „Зеленог листа”
Шеснаесту годину заредом Радио Београд 2 и Покрет горана Војводине доделили су признања „Зелени и Црни лист” у оквиру 42 године дуге еколошке акције, најстарије у нашој земљи - „Тражимо загађивача и заштитнике године”.
Ове године у Еколошком центру „Радуловачки” у Сремским Карловцима додељено је десет „Зелених” и један „Црни лист”, као и два специјална признања Зелени лист за вишедеценијску посвећеност заштити природе и животне средине.
Специјални „Зелени лист” припао је ове године инжењеру хортикултуре у пензији Јасни Атанацковић из Сремских Карловаца за изузетан допринос развоју културе неговања урбаног зеленила и баштованства и просветном раднику Слађану Папићу из Мачванске Митровице за вишедеценијску посвећеност заштити природе.
„Зелени лист” добио је Еколошки покрет „Оквир живота” за откриће шест нових врста за науку и дванаест за Србију, а београдски пројекат „Пулс Европе” за медијске садржаје који промовишу примере добре праксе у области заштите животне средине. Удружење „Црвени беџеви” из Смедерева добитник је „Зеленог листа” за континуирано прегалаштво за чистије Смедерево и околину, неформална група „Зрењанински гимназијалци” за учешће у бројним акцијама заштите животне средине, а професорка биологије Микица Петровић из Жагубице за организацију бројних активности у пољу образовања о заштити животне средине. Неформална група „Комшије за комшије” из насеља „Север Ђуркић” у Бечеју „Зелени лист” добила је за учешће у бројним еколошким и друштвено одговорним акцијама, лекар Петер Червењак за доследну и упорну борбу против загађења Бачке Тополе, док је удружење „Ренџери источне Србије” постало носилац зеленог признања за одбрану природног наслеђа Хомоља од штетног утицаја рударења и изградње мини хидроелектрана. Удружење грађана „Тим 42” из Лесковца добило је „Зелени лист” за вишегодишње активности у вези са квалитетом ваздуха, а еколошка активисткиња Зорица Луић из Београда за континуирано залагање за права природе и борбу за очување биодиверзитета и природног наслеђа.
„Црни лист” припао је Агенцији за просторно планирање из Београда због пропуста у вези са планираном изградњом мини хидроелектране на реци Студеници.