Скупштина града: Милован Амиџић нови директор ГСП-а, а Иван Радојичић "Стана"

Скупштина града јуче је констатовала оставку директора ЈГСП „Нови Сад“ Милана Станивуковића и директора „Стана“ Милована Амиyића, и потом Амиџића, поставила за в. д. директора градског превозника, док је за в. д. директора „Стана“ именован Иван Радојичић.
skupstina grada
Фото: Дневник (Р. Хаџић)

Уједно, након поднетих оставки председника и члана Надзорног одбора ГСП-а, именовани су и њихови наследници: Миладин Зуровац и Гордана Пирнер. На јучерашњој седници, одборнице и одборници, између осталог, саслушали су и извештаје Градског заштитника грађана, Градског правобранилаштва и Стамбене агенције, усвојили су низ урбанистичких планова за поједине делове града и приградских насеља, одобрили поклон саобраћајној полицији у виду „пикапа“ и усвојили извештаје о оствареним инвестицијама градских предузећа у претходној години.

Пре седнице, градоначелник Милош Вучевић изјавио је новинарима да верује да је Милован Амиџић способан да води Градско саобраћајно предузеће и одговори на изазове.

„Мени је до сада показао да је способан да иде на врло захтевне задатке и наравно да ће имати подршку у томе. Такође, очекујем и да има подршку запослених у ГСП“, истакао је Вучевић.

Фото: Дневник (Ф. Бакић)

Вучевић је додао и да је заједничка одлука бившег руководства и градске власти била да дође до смене у овом предузећу. Он је напоменуо и да је логичније да се, када су нарушени међуљудски односи у предузећу, промени руководство, а не запослени.

"Ми ћемо са новим тимом да пробамо да опоравимо ситуацију, пре свега у погледу међуљудских односа и после тога да се позабавимо економским стањем. Да видимо како град треба даље да помаже очување јавног превоза на нивоу какав Новосађани заслужују", екао је Вучевић додајући да је ситуација у ГСП-у дошла до нивоа који је био неодржив. Из редова опозиције нису гласали за ове одлуке Скупштине, али су пожелели срећу новизабранима. За председника одборничке групе Српске радикалне странке Ђурђа Јакшића, оставка Станивуковића је лош потез, “пошто је одавно морао да лети”, док се његов колега из редова Демократске странке Божидар Протић за говорницом упитао зашто је уопште и поверен тако одговоран посао човеку без квалификација.

Првих 10 тачка дневног реда бавило се урбанистичким плановима и ту није било неке веће полемике у Великој сали Скупштине града. Код предлога о поклону саобраћајној полицији опозиција је искористила прилику и затражила да се поново Скупштина града информише о стању безбедности у граду, што је пракса, како су навели, која је престала пре две године, а да Савет за јавни ред и мир и безбедност узме више учешћа као посредник у комуникацији грађана и полиције. И опозиција и владајућа коалиција подржали су предлог за доделу пикапа новосадским саобраћајцима.

Расправа се водила и око извештаја о трошењу новца из Буyетског фонда за заштиту животне средине, јер је опозиција критиковала што се од више од 250 милиона динара, 150 милиона дало „Градском зеленилу” да ради послове који су већ у његфвој надлежности, а да се 30 милиона утрошило на 91 пројекат невладиних организација, а за шта нема валидних доказа о реализованом послу. Чланица Градског већа за урбанизам и заштиту животне средине Мира Раденовић потом је изјавила да је “Зеленило” плаћено за послове који нису у програму рада тог предузећа, док сви пројекти имају исцрпне извештаје који су доступни свима.     

Фото: Дневник (Р. Хаџић)

Након извештаја Заштиника грађана опозиција је упутила замерке на то што „ова институција не користи сва средства како би заштитила грађане од лоших потеза власти“, илуструјући то и даљим постојањем димничарине и наплатом трошкова извршитеља „Информатике“.

У извештају Правобранилаштва, истакнут је велики број предмета којима се баве градски правници, док је из редова опозиције указано да је број уједа паса порастао за 23 одсто, да је за 18 процената већи број нерешених случајева, те да граду прете велики спорови са Илијом Девићем и АТП „Војводином“ од укупно скоро 27 милијарди динара, са „Боровица транспортом“, где град потражује четири милиона евра, те са Соколским домом, где је на ревизији првостепена пресуда којом се ова зграда даје у власништво Соколском друштву.    

С. Крстић

EUR/RSD 117.1484
Најновије вести