Станари оштећене зграде чувају оно мало што им је остало

Након неколико дана када им је због грађевинских радова на суседној парцели срушен спољни зид, па су у трен ока остали без пребивалишта, станари из Доситејеве 11 вратили су се у своје разрушене домове, принуђени да чувају оно мало имовине што им је остало.
d
Фото: Дневник/Слободан Шушњевић

На тај корак су се одлучили јер, како кажу, ако сами не заштите своју имовину нико други неће, а планирају и да сви заједно данас или сутра оду до Градске куће, да разговарају с градоначелником, јер верују да им једино он може помоћи.

Иако свесни да је објекат у Доситејевој небезбедан и да постоји могућност да се у сваком тренутку сруши, вратили су се својим, до пола срушеним кућама, јер им, како су нам рекли, тренутни смештај у мотелу на Клиси не одговара, а кажу и да други дом немају.

Будући да им је искључена и струја и вода, те да шпорета немају да честит оброк зготове, наша екипа затекла је станаре окупљене око импровизоване трпезе у дворишту, како у духу солидарности, деле једни с другима оно што имају.

Фото: Дневник/Слободан Шушњевић
Наша екипа затекла је станаре окупљене око импровизоване трпезе у дворишту, како у духу солидарности деле једни с другима оно што имају

- Ви новинари сте нажалост једини који нас обилазе и интересују се како нам је - нагласио је један од станара Драган Митровић и напоменуо да су свесни да им је безбедност угрожена и да у сваком тренутку може нешто да им падне на главу. Ми се сви питамо како је могуће да грађевинска инспекција забрани радове, а да инвеститор настави мимо тог решења?

Како су нам  објаснили, лопови су већ почели да круже, па страхују за своју имовину.

Фото: Дневник/Слободан Шушњевић

- Прве ноћи, кад се све то десило, имали смо боље обезбеђење него Кућа цвећа - напоменуо нам је Митровић. - Сви су били, полиција, инспекција и комуналци, а сад више никог нема, препуштени смо сами себи. Поделили су нам бројеве телефона, а сада се на те исте телефоне нико не јавља, а полиција дође у контролу, на кратко, да види да ли је све у реду. Процењују да им је око 30 одсто имовине до сада нестало. Напомињу да још нико није био да попише ствари, и питају се како после да докажу да им је нешо украдено. Кажу и да им је инвеститорка обећала да ће их у току недеље раселити, али у сумњају да ће се то ускоро десити.

Још нико није био да попише ствари, и питају се како после да докажу да им је нешо украдено

Фото: Дневник/Слободан Шушњевић

- Шта да радимо у “Џет-сету”, кад тамо људи добију две виршле или два јајета за доручак, и то је све за цео дан, где ћемо да се хранимо, од чега да живимо. Ово није решење - кажу нам људи из Доситејеве 11.

Живот је за њих на неки начин стао, а како кажу срећни су да послодавци имају разумевања за све што им се догодило, али ни то неће вечно трајати.

- Сваком стрпљењу дође крај, па ће и тај послодавац у неком тренутку рећи ’друже фирма не може да стоји због тебе’, и шта ми онда да радимо, кад останемо без посла, а ни дома више немамо - пита се Драган Митровић, а и остали станари.

Ј. Вукашиновић

EUR/RSD 117.1643
Најновије вести