Асфалтом уместо земљаних путева у Старом Сланкамену

ИНЂИЈА: Улице Старог Сланкамена добијају асфалт уместо земљаних улица, саопштавају из Општине Инђија и сматрају да је то део плана за развој туризма у овом месту.
1
Фото: Општина Инђија

У току је асфалтирање Бањске улице дужине 650 метара у оквиру пројекта асфалтирања свих неасфалтираних улица на територији ове општине.

Председник општине Владимир Гак каже за “Дневник” да ово село има око 500 становника и да спада у најмања на територији њихове општине.

Обишавши радове истакао је да асфалтирање има далеко шири значај од самог пута, који је опет важан.

– Када вратимо дугове које смо затекли и завршимо све капиталне инвестиције које смо планирали, а то су нови вртић, пијаца и асфалтирање свих улица, Стари Сланкамен ће добити потпуно нови изглед, јер је ово место најважнија туристичка дестинација општине Инђија и планирамо улагање у њега – каже Гак.

Гак каже за наш лист да радови показују колико им је стало да се сваки део Инђије инфраструктурно уреди, без разлике да ли је реч о центру града или било ком селу, овај пут је реч о Старом Сланкамену.

– У последњих годину и по дана асфалтирали смо пет улица у Старом Сланкамену, остала је још само једна улица која није асфалтирана, док смо две улице које су биле у изузетно лошем стању поправили – напомиње Гак. – Урађено је укупно пет улица, али у ово село мора још више да се уложи, јер је то једино насељено место између Београда и Новог Сада које живи на Дунаву. Оно што имамо у плану је уређење Кеја, односно да се уреди једно велико лепо шеталиште и због бање која се налази у Старом Сланкамену, а која је једна од најбољих за лечење можданог удара, у коју свакодневно долази велики број људи из целе Србије. Уз то, сматрамо да Сланкамен мора добити пун туристички капацитет, што ће се сигурно десити у наредном периоду.

Према његовим речима, то ће да уследи након решавања приоритета, јер улагање у туризам долази после изградње вртића, пијаце и асфалтирања улица.

– У плану је и међународна рута бициклиста на том потесу “Еуро вело 6”, а након бициклистичке руте, планирамо да оснујемо и бициклистички камп на рути који ће се налазити управо у Старом Сланкамену, што ће допринети самом развоју села када буде убележено на најпознатијој бициклистичкој рути у Европи – каже Гак. – Очекујемо тада и туристе из Француске, Швајцарске, Аустрије и других европских земаља који ће бити свесни да се на њиховој рути налази и камп, те ће то доринети развоју туризма овог места за које мислимо да ће бити најпосећеније у целој општини Инђија.

Фото: Општина Инђија

Он истиче да ће се у Стари Сланкамен у наредним годинама уложити значајна средства, која ће потпуно променити визуелни идентитет села и тако постати једна од најатрактивнијих локација за туристе у нашој земљи.

– За то је потребно време, али и да се многи кључни животни проблеми грађана решавају један по један. Имамо јасан план како ћемо радити у наредним годинама, и што је важно, до сада све иде по зацртаном плану – напомиње Гак. – Актуелни радови су требали бити завршени пре много година како наша деца не би ходала по прашини и блату, али и да би се ово насеље брже развијало. У наредним годинама имамо у плану да подигнемо ниво инфраструктуре и да Стари Сланкамен постане број један туристичка дестинација када је наша општина у питању..

Он истиче да локална самоуправа ради на томе да село добије епитет туристички најатрактивнијег, а да је асфалтирање кључно за наставак спровођења стратегије.

– Село има и школу и амбуланту, реновирана је недавно и Пошта, а завршавамо радове и на просторијама Месне заједнице и сугуран сам да је урађено више за пар година, него у последњих педесет. То важи за свако место у нашој општини – каже Владимир Гак.

Становништво Старог Сланкамена због самог терена и локације не бави се пуно пољопривредом, већ је већина запослена у ново отвореним фабрикама у Инђији, раде и у бањи и у угоститељским објектима на Дунаву.

– Ресторани на Дунаву у Старом Сланкамену су и сада надалеко чувени и има их скоро десетак. У њих долазе гости из целе Србије, а ко год је једном дошао, тај се сигурно вратио још пар пута у Стари Сланкамен – сматра Гак. – Важно је и истаћи да се у том селу налази и најстарија црква у читавом нашем крају, а пре две године смо прославили 550 година од настанка цркве Светог Николе.

Маша Стакић

EUR/RSD 117.1474
Најновије вести