Квиз и занимљива предавања на „Данима науке“ бечејске Гимназије

БЕЧЕЈ: Традиционална манифестација бечејске Гимназије „Дани науке“ одржаће се током наредне недеље, а у петак ће у згради престижне школе бити, такође, традиционални „квиз знања“ за ученике осмих разреда основних школа бечејске општине.
Bečejska Gimnazija domaćin „Dana nauke” Foto: Dnevnik.rs
Фото: Бечејска Гимназија домаћин „Дана науке” Фото: Дневник.рс

Мали матуранти, од којих ће многи већ наредне школске године бити гимназијалци, показаће од 13 сати у популарном такмичењу с каквим знањем располажу.

„Све је ово борба за децу у клупама наше школе. На овај начин деца и њихови родитељи имају прилику да се упознају шта наша школа нуди кроз средњошколско васпитање и образовање у редовној настави, али и ваннаставним активностима. Током четири дана наредне недеље имаћемо сваког дана пројектне наставе, где ће бити представљени пројекти сва четири разреда на разне теме, а ангажовали смо и професоре с ПМФ у Новом Саду да одрже атрактивна предавања из својих научних области“, изјавио је директор бечејске Гимназије мр Миодраг Басарић.

Пројектна настава ће се одржати у сталном термину од 10.15 до 13.25 сати. Првог дана ће први разреди представити пројекте на тему: вода, пројекти других разреда на тему - еволуција чуће се другог дана, тему - чај обрадиће ученици трећих разреда у среду, 28. марта, док ће натедног дана матуранти представити пројекте на тему - феминизам. Током наредног месеца планирано је представљање најуспешнијих пројеката у оквиру Дана пројектне наставе бечејске Гимназије.

Кад су поподневне активности у питању, проф. Драган Машуловић ће у понедељак, 26. марта, од 17 до 18.30 сати одржати предавање из области информатике. Сутрадан ће ученици трећих разреда Јелена Ћурчић и Стефан Ђорђевић, под менторством професорке Љубице Корхерц Андроцки, од 13 до 13.30 презентовати биографије светских књижевника Антона Чехова и Шарла Бодлера, а од 15 до 16.30 сати др Синиша Црвенковић ће приближити Теорију алгебарских једначина, Михајла Петровића Аласа. Трећег дана ће од 13 до 13.30 сати ученица трећег разреда Анита Нађ, чији је ментор професор Атила Галфи, говорити на тему: хемеотерапија – лек или обмана, а од 15 до 16.30 сати ће др Зорана Лужанин имати предавање на тему: Можемо ли уз помоћ математике предвидети будућност.

        В. Јанков

EUR/RSD 117.1216
Најновије вести