НОВОСАДСКА ЛИГА: Салајчани учврстили прво место

Омладинац - Славија 0:1 (0:0)
с

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца око 150, судија: Николић (Нови Сад), стрелац: Ђанковић у 89. минуту. Жути картони: Андреј Хернаус, Жежељ, Зељковић (Омладинац), Дражић, Ферати, Радовановић (Славија). Црвени картони: Савић, Жежељ (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Мартиновић, Савић, Пецељ, Вујичић, Јокић (Зечевић), Андреј Хернаус, Максимовић, Жежељ, Зељковић (Бакић), Макарић (Стојановић).

СЛАВИЈА: Чавић, Јашовић (Ружић), Гајић, Јанић, Стајић, Убовић, Дражић, Ђанковић, Ферати, Асани (Радовановић), Вучковић (Кученић).

Фудбалери Омладинца одолевали су лидеру на тебели Славије све до 89. минута када је Ђанковић убацио лопту у мрежу. Међутим, овај погодак изазвао је буру негодовања у домаћем тиму који су сматрали да гол није регуларан. Дошло је дожве где је Жежељ добио црвени картон. Овом победом Салајчани су учврстили вођство на табели.

Борац - Јединство 3:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 100, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Коларов у 54. Тодоровић у 90. и Крстић у 94. минуту. Жути картони: Берић, Јашовић, Марић, Папрић (Борац), Вечански, Станчић, Мијавец (Јединство).

БОРАЦ: Пелегрин, Видовић, Берић, Димић (Салић), Јашовић, Поповић (Тодоровић), Бајић (Ђаковић), Марић (Крстић), Коларов, Добрињац, Папрић.

ЈЕДИНСТВО: Полић, Ђурђевић (Мијавец), Медић, Драгојловић, Вечански, Ковачевић, Ђорђевић, Малиновић, Виторац, Бубњевић (Станчић), Тепић.

Док су имали снаге фудбалери Јединства успели су да парирају играчима Борца. Клисани су повели у 54. минуту преко Коларова, а потом су гости покушавали да изједначе, кренули у нападе, али нису успели да савладају солидног Пелегрија. У финишу меча, надокнади времена примили су два поготка.

Петроварадин - Динамо 3:2 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 200, судија: Влајић (Буковац), стрелци: Павлов у 72. Стефановић у 91. и Кокановић у 92. за Петроварадин, а Ђаковић у 30. и Грујић у 89. минуту за Динамо. Жути картони: Мудрић, Радојковић (Петроварадин), Суботин, Сабо, Цвијић (Динамо). Црвени картони: Радојковић (Петроварадин), Суботин (Динамо).

ПЕТРОВАРАДИН: Чамбор, Будечевић (Сендерак), Павков, Рогановић, Мудрић, Васић, Поповић (Кокановић), Кнежић (Стефановић), Павлов, Муратовић, Радојковић.

ДИНАМО: Мартиновић, Ђаковић, Поткоњак (Грујић), Цвијић, Суботин, Илић (Умићевић), Дубравац (Пејаковић), Сладић (Мишкић), Михајловић (Митрић), Сабо, Прерадовић.

Права драма у дербију зачеља. Будисавчани су у 89. минуту преко Грујића повели са 2:1. Међутим, у надокнади времена екипа Петроварадина је успела да преокрене резултат и да укљижи зланте бодове. Прво је Стефановић, а потом је Кокановић је масторским шутем савладао голмана Динама.

Татра - ТСК 1:2 (1:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 200, судија: Станић (Будисава), стрелци: Свитић у 12. за Татру, а Татић у 27. и Николић у 61. минуту за ТСК. Жути картони: Костуранов, Лаковић, Свитић, Апић (Татра), Николић (ТСК).

ТАТРА: Костуранов, Шмит (Ђорђевић), Петровић, Живановић, Мијић (Радин), Лаковић, Пекић, Маројевић (Ђаковић), Грубовић, Свитић (Ожват), Апић (Врховац).

ТСК: Перишић, Шушак, Стричевић, Радичић, З. Влаисављевић, Татић (И. Владисављевић), Пашка, Николић, Клаић (Обрадовић, Богојевић) Томић, Ковачевић.

Кисачани су одиграли солидно прво полувреме и повели преко Николе Свитића. Међутим, врло брзо Темеринци су преко Татића изједначили. У наставку меча дошли до победе поготком Александра Николића. Покушавали Кисачани да изједначе, али нису успели да савладају одличног голмана Перишића.

Шајкаш - Фрушкогорац 1:4 (1:3)

КОВИЉ: Игралиште Шајкаша, гледалаца 100, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Ковачевић у 41. (из пенала) за Шајкаш, а Радаковић у 14. Туцаков у 16. и 18. и Сапунyић у 89. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Мајурић, Николаш (Пајкаш), Драгојловић (Фрушкогорац).

ШАЈКАШ: Мандић, Гојков, Павков (Малешевић), Алемпић, Заов, Мајурић, Котуљач (Живанов), Карас, Играчев, Николаш, Ковачевић (Милановић).

ФРУШКОГОРАЦ: Медић, Кукурузовић, Ушћумлић, Перовић, Туцаков, Драгојловић, Јевтић (Петровић), Сапунyић, Адамек (Зељковић), Радаковић, В. Сапунyић.

Без свог најбољег фудбалера Стевана Веселиновића, Ковиљчани су одиграли врло слабу утакмицу и заслужено су поражени против екипе Фрушкогорца. Гости су пвели у 14. минуту када је Радаковић матирао голмана Мандића, а само два минута касније Туцаков је постигао нови погодак за свој тим. Већ тада је било јасно да ће гости славити. Када је Туцаков постигао и трећи погодак за свој тим све је бло јасно на игралишту у Ади у Ковиљу. Покушавали су фудбалери Шајкаша да нешто ураде у наставку, али нису успели.

Југовић - Црвена звезда 3:3 (0:2)

КАЋ: СЦ  Сигет, гледалаца 50, судија: Кизић (Нови Сад), стрелци: Черњак у 47. Бабић у 51. и Станић у 81. за Југовић, а Станковић у 8. и 22. и Ћулум у 65. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Бабић, Пилиповић, Јевтић (Југовић), Станковић (Црвена звезда).

ЈУГОВИЋ: Ковачевић, Срдић, Черњак (Пантелић), Сукара (Станић), Пилиповић, Вукелић, Ђекић (Симикић), Николић, Рис, Јевтић, Бабић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић, Милак (Бјелановић), Д. Марковић, Шаренац, М. Марковић, Ћулум, Николић, Лепојевић (Срдановић), Роксандић, Станковић, Хајризи.

Занимљиву уткамицу одиграли фудбалери Југовића и Црвене звезде. Гости су водили са два гола разлике, међутим, домаћи су у другом делу успели да изјендачи резулта. Млади играчи Звезде још једном су погодили мрежу Ковачевића и чинило се да ће однети бодове из Каћа. Међутим, Станић је успео да изједначи резултат.

ЖСК - Бачка 5:1 (3:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 400. Судија: Јована Шијан (Нови Сад). Стрелци: Нинковић 15. (из пенала), 30. и 55., Пињо 40. 46. за ЖСК, а  Максимовић 45. минуту за Бачку. Жути картон: Пињо (ЖСК).

ЖСК: Савановић 8, Марков 8, Н. Тривуновић 7 (Зељко), Димић 7, Џамбас 8, Кронић 7, Бороја 7, Ђурђић 8, Нинковић 9, Клисара 8, Пињо 9 (Т. Тривуновић).

БАЧКА: Нем. Игњић 5, Д. Тривуновић 6, Дангубић 6, Максимовић 6, Вујовић 6, Ду. Тривуновић 6 (С. Тривуновић), Нен. Игњић 6, Марковић 6, Рогић 6, Дејановић 6, Де. Тривуновић 6.

Све је било на високом нивоу, пуно гледалиште видело је беспрекорну игру Жабаљаца уз  врло добро суђење Јоване Шијан у коме су домаћи играчи стигли до високе заслужене победе над комшијама из Ђурђева. Два Милоша, троструки стрелац Нинковић и двоструки Пињо у врло добром саставу победника били су најистакнутији актери.

П. Бундало

Фрушкогорски партизанФутог 1:0 (1:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 200, судија: Пантић (Нови Сад). Стрелац: В. Девић у 16. минуту. Жути картони: Антонић, В. Девић, Ј. Девић, Чавић (Фрушкогорски партизан), Бероња, Карановић, Стевановски, Сирар (Футог).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић, Д. Девић, Клинцов, Антонић, В. Девић, Дулић, Пролић (Томљановић), Ј. Девић (Сладојевић), Кантар, Чавић, Малиновић (Бабић).

ФУТОГ: Марковић, Бероња, Вулић, Карановић, Драгутиновић, Сакач (Латиновић), Стевановски, Мартић, Чепић, Меселђија, Сирар.

Фудбалери Фрушкогорског партизана, после катастрофалног пораза у Госпођинцима, освојили су три нова бода у борби за опстанак, а жртва су били момци из Футога. Гости се, такође, боре за опстанак у лиги и утакмица је била изузетно занимљива, брза, с пуно акција и шанси на обе стране. Међутим, домаћи су имали више од игре и већ у 16. минуту су повели голом одличног Владимира Девића, после сјајне акције. Све време имали су црно-бели изузетну подршку навијача и штета је што нису постигли макар још један гол из сијасет шанси. Али, испречио им се одлични голман Владимир Марковић.

У другом делу гости су прилично притисли, али били су непрецизни у завршници, а неколико лопти укротио је и млади голман Георгијевић. Све се то догађало после две шансе, које нису искористили Буковчани. Неколико пута је заискрило, али све је то било у жару борбе. Имали су црно – бели изузетну шансу да повисе резултат. Наиме, петнаестак минута пре краја за њих је свиран једанаестерац. Лопту је узео млади Јован Девић, али је шут одбранио Марковић. Нису гости престајали с јуришима, а истицао се искусни Сирар.

М. Павловић

ЖСК - Бачка 5:1, Југовић - Црвена звезда 3:3, Омладинац - Славија 0:1, Татра - ТСК 1:2, Петроварадин - Динамо 3:2, Шајкаш - Фрушкогорац 1:4, Борац - Јединство 3:0, Фрушкогорски партизан - Футог 1:0.

1. Славија 23     20     1      2      57:11        61

2. Шајкаш  23     18     3      2      61:16        57

3. Татра    23     17     3      3      57:16        54

4. ТСК       23     14     4      5      44:31        46

5. Фрушкогорац 23     13     4      6      57:31        43

6. Бачка    23     10     3      10     42:41        33

7. Фр. партизан 23     11     0      12     31:36        33

8. Југовић 23     8      5      10     33:43        29