ЗА УРЕЂЕЊЕ ГРАДА 6,8 МИЛИЈАРДИ ДИНАРА Највише новца за Улицу Модене, а ево како ће изгледати базенски комплекс у Футогу (ФОТО)

Поред буџета Новог Сада, о чијем смо предлогу јуче писали, Програм уређивања грађевинског земљишта за 2024. годину, веровтано је други најважнији акт градске управе који ће одредити јавне локалне инвестиције у наредној години.
Modene
Фото: promo / ilustracija

Предлог Програма наћи ће се на седници новосадског парламента у четвртак, а он предвиђа скоро 6,8 милијарди динара за изградњу јавних објеката, инфраструктуре, откуп земљишта, реконсктрукцију улица и путева и слично...

За припремање земљишта обезбеђено је нешто више од 1,6 милијарди динара, а за тај новац, између осталог требало би да буде израђено 34 урбанистичка и просторна плана.

Фото: promo / ilustracija

Велики део овог новца, око 957 милиона динара, намењено је за прибављање земљишта, те је предвиђено да се решавају имовинско-правни односи за будући Археолошки парк, као и за блок уз Улицу Бате Бркића, од Булевара Јована Дучића до Улице Стевана Христића.

Фото: Promo/Ilustracija

Ту је и откуп парцела за приступне путеве Фрушкогорском коридору, земљишта за будући централни пречистач отпадних вода,  јавну гаражу у Шафариковој улици, али и за продужење улица Ратних војних инвалида у Ветернику и Анђе Ранковић на Сателиту.

За комунално опремање земљишта предвиђено је нешто више од 4,7 милијарди динара. Између осталог, за партерно уређење Улице Модене обезбеђено је 781,5 милиона динара, за спортски комплекс у Футогу 222,5 милиона,  за изградњу пречистача у Руменки 102,4 милиона.

Фото: Promo/Ilustracija

Од тих пара градиће се и прва деоница бициклистичке стазе Нови Сад-Кисач, те паретерно уредити подземна гаража код Бановине. Следеће године, према Програму, требало би да буде завршена и техничка документација новог моста преко канала на Сентандрејском путу.

У склопу овог дела Програма 37,3 милиона требало би да буде утрошено у нове камере за откривање прекршаја и осталу саобраћајну сигнализацију. Молинаријебва улица у Петроварадину и Улица Павла Вујисића у Новом Саду требало би да добију ново јавно осветљење, а оно ће бити реконструисано у делу града омеђеном Футошком улицом, Хајдик Вељковом, Руменачком и булеварима Јаше Томића и Ослобођења.

Фото: Promo/Ilustracija

За мале урбане целине предвиђено је скоро пола милијарде динара, а највећи део тог новца биће искоришћен за потпуну обнову старих дечијих игралишта. Обновљене терене добиће Машинска школа и ФК „Нови Сад”, док ће бити завршено уређење „урбаног џепа” у Улици Петра Дрезгића. 

За набавку и постављање споменика Апотеза српске Војводине, те уређење околине, предвиђено је 93,5 милиона динара, док је за нове канте и клупе из пројекта “1000 клупа и 1000 корпи”, обезбеђено 65,8 милиона динара.

Фото: Promo/Ilustracija

За линијско опремање улица превиђено је скоро 1,23 милијарде динара, а за тај новац би, између осталих, нови асфалт требало да добију улице Николе Тесле, Тедороа Павловића, Војводе Книћанина... Водовод и канализација градиће се у Улици Томе Аретића у Петроварадину, као и кампинг одмориште за ауто-кампере на Лиману.

Фото: Promo/Ilustracija

За радове на територији месних заједница Програм предвиђа 695 милиона динара, од којих ће се градити водовод и канализација у низу улица на Адицама, асфалтирати две улице у Руменки, као и околина ОШ „Људевит Штур” у Кисачу. За принудну наплату, трошкове извршења судских пресуда и накнаду штете планирано је 257 милиона динара.

С. Крстић

EUR/RSD 117.1205
Најновије вести