ДЕСЕТ ГОДИНА СЕ БОРИЛИ ЗА ДЕТЕ И ДОБИЛИ НИКОЛИНУ: Након Марине и Мијодрага захваљујући само једном доктору у Алексинац "стигло" још 100 беба - врхунски стручњак од општине добио заслужено признање (ФОТО)
АЛЕКСИНАЦ/БИТОЉ: Борба за потомсто једна је од најтежих животних и то знају само они који је воде.
Ипак, да се уз врхунске стручњаке снови заиста остварају на свом личном примеру уверили су се Марина и Мијодраг Рајичевић из Алексинца који су након десет година константног покушавања, добили своју наследницу Николину. Све заслуге приписују феноменалном доктору Ташету Трпчевском из Битоља. Мијодраг је постао отац у 44. години живота, док је супруга тада имала 33 године.
- Све смо супруга и ја обишли, нема клинике где нисмо били, али признајем ни врачаре ни гатаре где нисмо свратили, трагајући за потомством. Али све се променило када смо случајно сазнали за др Трпчевског у клиници Плодност у Битољу, где смо после деценије лутања коначно добили своју највећу радост. Када смо дошли у битољску болницу, др Трпчевски нас је упитао зашто смо дошли баш код њих, поред бројних чувених београдских клиника. Изморени и помало разочарани ту смо видели последњу шансу. Помало изнервиран рекао сам му: докторе прави ту децу и ћути! Сви смо се насмејали и тако је почело наше пријатељство”, прича за РИНУ Рајичевич који је управо захваљујући интервенцији у овој болници постао отац прелепе девојчице Николине, која је у фебруару ове године напунила 18 година.
Рајичевић се често шали на свој рачун, па када му похвале кћерку као изузетно лепу и вредну у школи каже:
Изгледа да је мало повукла и на доктора, он је ту био главни, ја сам само потписао”, и додаје да отац његовог детета заправо живи у Битољу, као знак захвалности др Трпчевском који је њега и његову супругу учинио најсрећнијим људима на свету, прича поносни отац.
СО Алексинац одала велико признање др Трпчевском
Рајичевић је поучен сопственим искуством, живот посветио помагању паровима који имају само једну жељу - да се остваре као родитељи.
- Своје искуство сам несебично преносио другима, па је у Алексинцу захваљујући вантелесној оплодњи у битољској болници рођено око стотину малишана”, каже Мијодраг.
И управо због тога Мијодраг је СО Алексинац упутио предлог да др Трпчевски буде награђен највишим признањем ове локалне самоуправе, који је локални парламент подржао.
Председник општине Алексинац Далибор Радичевић данас је доделио Плакету општине Алексинац др Ташету Трпчевском, директору и власнику клинике „Плодност” у Битољу, за посебне заслуге у унапређењу пронаталне политике и рађању деце у овој општини.
- Скупштина општине Алексинац је предлог Мијодрага Рајичевића и комисије усвојила и одлучила да највећу награду општине Алексинац, тачније Плакету, додели др Ташету Трпчевском за заслуге, труд, залагање и помоћ паровима са подручја општине Алексинац који су имали проблем са зачећем, с обзиром на то да је више од 100 деце рођено захваљујући интервенцији која је рађена у болници 'Плодност' у Битољу”, казао је председник општине Алексинац.
Након уручења Плакете, директор и власник болнице „Плодност” др Трпчевски, је општини Алексинац поклонио три бесплатна ваучера, које ће председник општине доделити породицама које се боре за своје потомство.
Иначе, клиника „Плодност” из Битоља је једна од најмодернијих и најпризнатијих у региону, када је реч о вантелесној оплодњи, у којој је уз помоћ ове методе само у Србији рођено преко 300 малишана, док је у Северној Македонији тај број изашао на скоро 3500. Постоји већ неко време и стекла је репутацију по високој стопи успеха, која износи око 53,76 одсто. Тим стручњака, укључујући лекаре и ембриологе, пружа висок ниво неге, а клиника је заслужна за долазак на свет многих беба, чиме је постала важан центар за парове који желе да прошире своју породицу. Важно је напоменути да ова клиника због изузетних резултата има и директну помоћ државе Северне Македоније.
- Изузетно ми је драго што је у овој клиници зачето преко 3, 5 хиљаде деце. Многи од њих су сада одрасли људи и ако ту цифру помножимо са три, то је сада један читав град. Поносан сам на своју државу Северну Македонију која финансира потпомогнуто рађање потомства, али ми је посебно драго и да из Србије овде долазе парови, који се одавде у своју земљу враћају срећни. За Србију ме везују многе успомене, супруга и ја смо се упознали на београдском факултету, а моја снајка је Чачанка. Моји синови су врхунски стручњаци у овој области и сигуран сам да ће се овде и у будуће рађати и Срби и Македонци али и малишани свих осталих нације чији су родитељи сањали о потомству”, казао је доктор Таше Трпчевски.
РИНА