Војвођанска лига - југ: Шајкашани прикочили лидера

Веома, занимљива утакмица у којој  су Ердевичани били, само донекле, бољи ривал. Посебно у првом полувремену.
Indeks Hajduk (D)

Слога (Е) - Борац (Ш) 1:1 (1:1)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 400, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Цвијић у 28.за Слогу, а Крстевски у 38. минуту за Борац. Жути картони: Цвијић (Слога).

СЛОГА: Илић 7, Матић 7, Пендо 7, Ковачевић 7, Халиловић 7, Микић 7, Грковић 7, Цвијић 8, Симеуновић 7 (Бојанћ 7), Докнић 7, Поважан 7.

БОРАЦ: Субашић 7, Стеванчевић 7, Скоко 7, Живанов 7, Кнежевић 7, Зечевић 7, Мијић 7, Божић 7, Гргић 7, Попин 7, Крстевски 8.

Цвијић је довео домаћине у вођство, после, контре, а гости су изједначили после корнера. Највише је скочио, пред голом, Ердевичана, Крстевски и главом лопту спровео у мрежу.

У наставку домаћини су остали само на покушајима да преокрену резултат. Имали су и две лепе прилике, али одбрана гостију на челу са голманом Субашићем није дозволила никакво изненађење.

Н. Бојанић

Индекс - Хајдук (Д) 1:1 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца око 250, судија: Димитријевић (Нови Сад). Стрелци: Варга у 14. минуту (Индекс), Ђекић аутогол у 83 минуту. Жути картони: Божић, Сендерак (Индекс), Совиљ (Хајдук).

ИНДЕКС: Опарница 7, Косец 7, Сендерак 7, Старовлах 7, Ђекић 6, Покрајац 6, Кнежевић 6 (Златковић 6), Божић 7, Бањац 6 (Зирић), Кисић 7, Варга 7 (Спасојевић).

ХАЈДУК: Петровић 7, Савићевић 6, Ристић 7, Шућак 7, Совиљ 7, Мачвански 7, Симић 7, Петровић 7, Марковић 6 (Дармановић 7), Новаковић 6 (Зец 6), Мандић 6.

Прву прилику имали су гости већ у другом минуту, шутирао је одлично Совиљ али је голман Индекса одбранио. После прекида у 14. минуту нападач домаћих Варга је на другој стативи примио лопту направио је дриблинг и шутирао, а лопта се закуцала у мрежу Дивошана.

Совиљ је у 17. и 45. минуту шутирао и добро запретио голу Индекса. Студенти су преко Божина у 24. и Бањца у 34. минуту имали две лепе прилике али је Петровић био на месту.

У другом делу коректни Дивошани нападали су, покушавали по боку, па кроз средину, међутим последња линија студената деловала је веома сигурно. Чинило се да бодови остају на Ђачком игралишту све до 83. минута. А онда је Хајдук извео аут, лопта је набачена у казнени простор где ју је лоше захватио главом штопер Индекса Ђекић и она је иза његових леђа преварила Опарницу да би завршила у голу.

Имали су Савићевић у 85. минуту и минут касније Мачвански прилике за Хајдук али без успеха.

М. Ковачевић

НОВИ САД: Индекс - Хајдук (Д) 1:1, ЕРДЕВИК: Слога - Борац (Ш) 1:1, НОВИ САД: Борац - ЛСК 2:1, ВОЈКА: Сремац - Југовић 1:2, ТЕМЕРИН: Слога -Хајдук (Ч) 2:1, КУПИНОВО: Купиново - Подунавац 2:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Славија 8:0, БЕШКА: Хајдук - Кабел 0:2.