Градоначелник Суботице Богдан Лабан: Наставиће се улагање у школе

СУБОТИЦА: Око 600 ученика и ученица Основне школе „Јован Јовановић Змај” из Суботице имаће прилику да уживају у реновираном делу школе, која је сада безбеднија за ученике.
bogdan laban
Фото: Dnevnik.rs

Завршени су радови на фасади објекта, а замењени су дотрајали дрвени прозори и врата, рекла је директорка ОШ „Јован Јовановић Змај“ Клаудија Губић Шелкен. Директорка није крила задовољство што је градоначелник Суботице, Богдан Лабан посетио школу, заједно секретарком за друштвене делатности Јасмином Стевановић и другим представницима локалне самоуправе.

- Веома сам почаствована што нас је посетио градоначелник и морам да кажем да су ово значајнији радови за последњих 15 година. Захваљујем се граду што нам је помогао да аплицирамо и реализујемо пројекат реконструкције фасаде и замене дотрајалих прозора и врата. Док су радови били у току настава се одвијала без проблема - рекла је директорка Клаудија Губић Шелкен. Град и Министарство привреде са 13,5 милиона динара финансирали су овај захват, с тим да је 5,5 милиона динара издвојило је Министарство привреде, а осам милиона Град Суботица. Градоначелник Лабан је најавио да се настављају заједничка улагања између града, покрајине или републике и да се ради о наставку инвестиција у образовању.

- Као што знате ове године настављамо пројекат реновирања школа и улагања у образовање. Данас смо у ОШ „Јован Јовановић Змај” која је основана 1955/56 године и носи име српског великана дечје књижевности. Реновирана је фасада према Млечној пијаци и замењена је комплетна спољна столарија, односно дрвени и дотрајали прозори, а врата су замењена новом ПВЦ столаријом. Ми ћемо наставити да улажемо у образовање како би нашим најмлађим суграђанима, али и учитељима и наставницима обезбедили рад на високом нивоу. Мислим да можемо бити поносни на оно што радимо у последњих неколико година - рекао је Богдан Лабан.

Да подсетимо, решењем Повереништва за просвету од 2. августа 1950. године основана је ова суботичка школа. Септембра 1955. одлучено је да се школи да име неког великана. Ценећи величину и заслуге прослављеног дечијег песника Чика Јове Змаја, колектив ове школе је одлучио да школа носи његово име. Септембра 1956. је уведена двојезична настава на српскохрватском и мађарском језику, 1958. школа прелази у зграду бивше Учитељске школе у којој је од 1959. до 1964. служила као Вежбаоница Учитељске школе. Школа данас има 28  одељења и два одељења продуженог боравка, а настава је двојезична.

С. Иршевић

Пројекат „Суботичка хроника” реализовала је „Панонија медиа“ у сарадњи са „Дневником“. Ставови изнети у овом тексту нужно не изражавају ставове локалне самоуправе, која суфинансира пројекат.

EUR/RSD 117.1474
Најновије вести