Продати и остаци Радио Сомбора

СОМБОР: Недавном продајом на јавној лицитацији последњих остатака опреме некадашњег Радио Сомбора, који је са одласком у ликвидацију 2015. године престао и са емитовањем програма, овај град и његова околина „спали” су на свега два електронска медија који се емитују на земаљским фреквенцијама.
1
Фото: Из студија РТВ „Среће“

Тачније, Сомборци  имају прилику да слушају само две радио станице -  Радио „Фортуну“ и „ББ Радио“, које се превасходно баве емитовањем музичког програма, док су за остале информације задужени медији који се емитују у виртуелном, интернет простору.

Са жалом за бољим временима Сомборци су испратили вест из Центра за лиценцирање стечајних управника у Новом Саду, да је за 200.000 динара извесни Дарко Живановић из Београда пазарио већ добрано застарелу миксету и још неке делове опреме утихнулог Радио Сомбора, Преостаје им једино да чежњу за локалном радио станицом ублажавају реално оскудном програмском шемом „Новог Радио Сомбора“. Иза овог електронског медија који свој програм емитује искључиво посредством интернета стоји некадашњи новинар „оригинала“ Синиша Стричевић, а друштво у виртуелном интернет простору му прави неколико портала који имају амбицију да буду локална гласила.

Поред најпознатијег портала „СоИнфо“, чије су, критичке по сваку власт, написе често преузимале и далеко веће медијске куће које програм емитују на националном нивоу, Сомборци о вестима у свом граду могу да се информишу и на порталима „СомборЊуз“ или „025.рс“ који има амбицију производње видео- вести.


Слово пало на „Сомборске”

Свега годину дана после гашења Радио Сомбора у ропотарницу медијске историје отишао је и сомборски лист „Дунатај“, штампано гласило мађарске националне мањине. Такву судбину, односно гашење након скидања са буyетских јасли избегле су „Сомборске новине“. Овај лист основан још 1954. успешније је приватизован од „Радио Сомбора“.


Економски занемоћала сомборска средина, очигледно, не може да „сервисира“ из све мањег маркетиншког колача плаћање фреквенција и за „земаљске“ телевизије, па две овдашње медијске куће, РТВ „Среће“ и ТВ „К54“ свој телевизијски програм емитују посредством кабловских оператера СББ и МТС. Мада су својевремено имали исте стартне позиције, утисак је, након што је у стопроцентно власништво РТВ „Среће“ ушла овдашња успешна компанија „Метеор комерц“ која се бави пољопривредном производњом и трговином, програм ове куће је знатно квалитетнији и разноврснији, захваљујући између осталог и далеко већем броју стварно запослених новинара, презентера и техничара, као и техници и адекватнијем простору у којем се производи и емитује програм.

М. Миљеновић

EUR/RSD 117.1484
Најновије вести