Сигурне само Тиквара и дунавска плажа

БАЧКА ПАЛАНКА:  Као свака подунавска варош, и Бачка Паланка има своје плаже на обали велике реке, али и заливно језеро Тиквару са својом плитком пешчаном плажом, која је најомиљенија овдашњем живљу.
Дневник/Пусто градилиште базена који је већ прогутао 160 милиона динара
Фото: Дневник/Пусто градилиште базена који је већ прогутао 160 милиона динара

У непосредној близини језера, реке, односно природних плажа пре пет година почета је градња олимпијског базена. Базен је ископан, купљен потребан машински парк, радило се, па се стало. Како сада ствари стоје тешко је поверовати да ће се ове године Паланчани и њихови гости купати у базену који се налази у Парку пророде, а у склопу Спортско рекреационог центра „Тиквара“.

И док надлежни у локалној самоуправи најављују да ће ових дана обавестити јавност када се наставља градња овог објекта, незванично се може свашта чути. Нова локална власт која је дошла прошлог пролећа, наследила је проблем базена, али и још неке незавршене објекте, започете још с почетка овог века.

У општинском буџету за ову годину предвиђено је 20 милиона динара за завршетак прве фазе олимпијског базена, а Управа за капитална улагања Владе АП Војводине одредила је додатна 32 милиона динара. Међутим, по незваничним сазнањима, надлежни траже да се прво пусти у рад цео систем, односно да се базен напуни водом, укључе све машине и да се види да ли има неких кварова који су настали у годинама када је све стајало. Наводно, спомиње се могућност израде плана санације, па тек онда наставак градње.

Цела ова прича о базену, а пројекат је урађен 2011. године, није ни мало лака, па како су се мењале локалне власти тако су се мењале и идеје. Једни су се залагали да базен буде мањи од олимпијских димензија, да се у њему може играти и ватерполо, али да буде покривен. Други су хтели баш отворени олимпијски, па Спа центар, а неки су планирали и изградњу бање, јер је, наводно пронађена термална вода у близини постојеће локације базена.

У јавности се спомињу , наводно неки нерашчишћени рачуни са досадашњим извођачима радова који су давно отишли, а недавно однели и ограду која обезбеђује градилиште. Грађани се листом слажу да би било најбоље да се заврши постојећи базен, који је до сада био само рупа обложена плочицама, а потом, да се ради колико се може. Јер, рачуна се да је овај базен до сада прогутао 160 милиона динара, а колико ће до краја коштати нико није спреман да прогнозира. 

М. Суџум

 

EUR/RSD 117.1205
Најновије вести