КАКО ДА ИЗАЂЕТЕ НА КРАЈ СА „ТЕШКИМ“ ЉУДИМА Ево које две ствари лако решавају проблем
Напорни људи су свуда око нас и сви ће различито дефинисати овај тип личности.
Напорни људи су свуда око нас и сви ће различито дефинисати овај тип личности. Заједничко им је да тешко са њима остварујете комуникацију и понекад делује као да вам црпе енергију. Ипак, постоји решење да „изађете на крај“ са њима.
Сви смо барем једном у животу имали некога у окружењу за кога смо рекли да је „тежак тип“. Друштво са таквом особом често уме да буде толико напорно да не знате ни да дефинишете због чега вас нервира и зашто вам је толико непријатно у њеном присуству. Комуникација са оваквом особом често уме да буде отежана и напорна, а ви у том односу истрошени и исцрпљени.
Када се осећате непријатно, а не знате разлог, врло је вероватно да особа прибегава пасивно агресивном понашању, наводи страница danijela.budisa.com.
Понашање које се лако не препознаје
Ово понашање је индиректно по природи и не може се тек тако препознати сем што то можете учинити по „осећају“ који имате према тој особи. Пасивно-агресивно понашање је, како га психологија дефинише, једно од негативнијих понашања и деловања у односу са другима, где се исказује низ негативних особина и емоција као што су суптилне увреде, мрзовољност, неодговарање на питања, игнорисање, намерно одуговлачење и низ других сличних образаца понашања.
Тешке људе ћете препознати пре свега по намргођеном лику. По природи су често мрзовољне личности које се дуре и љуте. Могу да буду и свађалачки типови, али често су особе које делују потпуно смирено, иако љутњу и бес исказују на други начин. Како тврде психолози дешава им се да вас „случајно“ заобиђу негде у пролазу или вам не одговарају на нека питања и игноришу коментаре.
Све то код друге стране изазива стрес и непријатне ситуације, нарочито ако се ради о некој блиској особи која на тај начин „тренира“ ваше стрпљење. Могу такође да се држе тврдоглаво својих ставова и принципа како би казнили другу страну.
Како изаћи на крај са оваквим људима?
Многи људи ће желећи да избегну конфликте са оваквим особама и очувају своју прибраност и стрпљење прибећи неким методама попут постављања сопствених граница, издизања изнад ситуације, не наседања на провокације. Такође ће се окренути људима који их разумеју и желе да поделе са њима одређене идеје и решења, а најважније од свега биће свесни своје вредности упркос томе што овај тип то негира директно или не.
Психолози ипак препоручују само две ствари како бисте се „спасили“ ових напорних типова личности. Најбоље је да у том случају игноришете нечији потез или провокацију, чиме ћете га демотивисати да то чини и даље јер није довело до жељеног ефекта. Уколико ни ово не помаже, најбоља ствар је дистанцирати се од такве особе, ако је то могуће.