НЕЋЕ СЕ ВИШЕ ЛАКО КВАРИТИ ВЕШ МАШИНЕ Омекшавање воде биће олакшање за становнике Оџака

ОЏАЦИ: Након доградње и реконструкције постројења за производњу воде за пиће, насеља у Оџачкој општини ће добити омекшану воду - кажу у тој општини.
а
Фото: Dnevnik.rs

У пројекат ће бити уложено 472 милиона динара, а новац је обезбедила Покрајинска влада, односно Управа за капитална улагања.

- У три године решићемо проблем водоснабдевања. Добићемо омекшану воду, која је сада у Оџацима хемијски и бактериолошки исправна, међутим, због високог садржаја каменца ствара потешкоће грађанима, јер се каменац таложи на кућним уређајима  који се због тога често кваре  – кажу у Оџацима.

Председник Покрајинске владе Игор Мировић обишао је у априлу ове године заједно са својим сарадницима, општину Оџаци и тим поводом уручио решења о додели новца за реализацију пројеката реконструкције пута, изградње и реконструкције пешачких стаза и паркинга, изградње атмосферске канализације на делу улице Жарка Зрењанина у Оџацима.

- Убеђен сам да ћемо, пошто имамо извођача који има високе референце када је реч о оваквим пројектима, за две године заиста постићи оно што желимо, а то је квалитетнија вода, са капацитетом који ће у будућности омогућити да и друга насељена места у општини Оџаци добију воду из ове фабрике воде. Овај пројекат је важан јер Војводина има проблем у великом броју општина са водом за пиће и ми ћемо само у овој години, осим у општини Оџаци, инвестирати и у нове фабрике за производњу пијаће воде у Темерину и Беочину, а Влада Србије тај посао води у Кикинди - рекао је тада Мировић.

Када је реч о Оџацима овде је после више деценија започела замена старих цементно-азбестних цеви за воду.

- Исто тако, фазно мењамо старе азбестно-цементне цеви, које често пуцају и због којих имамо прекиде у водоснабдевању. До сада су реализоване три фазе замене цеви, са чиме ћемо наставити и у наредним годинама – појаснили су у општини Оџаци.  

До краја године започеће реализација још једног значајног пројекта. Јавно-приватним партнерством ће се омогућити да се јавни објекти који још увек користе мазут и лож уље у наредном периоду снабдевају топлотном енергијом добијеном из природног гаса.

С. Аничић Илић

EUR/RSD 117.1527
Најновије вести