ВУЈОВИЋ У ПАНЧЕВУ Гради се линија за одвајање отпада

БЕОГРАД: Министарка заштите животне средине Ирена Вујовић обишла је данас у Панчеву реализацију еколошког пројекта - радове на изградњи линије за секундарну сепарацију отпада, која ће допринети повећању стопе рециклаже.
2
Фото: TANJUG/ MINISTARSTVO ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE/ JOVANA ROŠUL

Она је том приликом казала да ће се изградњом хале и опреме повећати проценат рециклаже у складу са принципима циркуларне економије, наводи се у саопштењу Министарства.

"Стара линија није била довољног капацитета и зато се улажу значајна средства, више од 170 милиона динара, у нову опрему која ће омогућити секундарно одвајање отпада по најсавременијим стандардима. Хвала Граду Панчеву, градоначелнику и директору јавно комуналног предузећа, што су кандидовали добар пројекат којим ћемо заједно унапредити квалитет живота сваког грађанина Панчева", рекла је Вујовић, која је обишла радове заједно са градоначелником Панчева Александром Стевановићем.

Према речима Вујовић предуслов за бољи квалитет животне средине је примарно одвајање отпада већ у домаћинствима, на чему Панчево интензивно ради, као и да је само кроз пројекат Одвајамо, који Министарство спроводи уз подршку ЕУ, Град добио неколико хиљада канти и контејнера и два камиона смећара.

"Појашњава да је то важно и због подизања свести грађана о значају заштите животне средине.

Фото: TANJUG/ MINISTARSTVO ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE/ JOVANA ROŠUL

"Зато, када чујете од руководства да је на ову линију довезен разврстан отпад, то значи да грађани дају свој допринос. Са друге стране, размишљамо и о регионалној депонији у Панчеву. Трудимо се да се проширују касете, како би се након третмана на линији за секундарно одвајање, отпад довозио на ту локацију. Радови на депонији су у склопу пројекта Чиста Србија, који води друго министарство, али без обзира код кога су средства, сви се као тим трудимо да пратимо и допринесемо бржој реализацији зелених пројеката.  Зато позивам све локалне самоуправе да нам се обрате, да кандидују пројекте, јер је буџет за екологију већи него икад, а улагање у животну средину остаје приоритет", рекла је министарка.

Према њеним речима, само кроз пројекте Министарства заштите животне средине, у Јужнобанатском округу током три године уложено више од 100 милиона динара у пошумљавање и озелењавање, замену котлова у топланама, јавним установама и санацију девастираног земљишта.

EUR/RSD 117.1527
Најновије вести