„Дневник“ наградама новинарима обележио 75 година постојања

Доделом новинарских и јубиларних награда запосленимае у "Дневнику" је обележено 75 година од оснивања "Слободне Војводине", која од 1953. године излази под именом "Дневник".
75.godina Dnevnika Naragrađeni Foto: Dnevnik.rs /B. Lučić
Фото: Награђени: Марко Ристић, Ива Узелац, Игор Бурић и Маша Стакић, фото: Дневник (Б. Лучић)

Прва награда за најбољег новинара припала је Маши Стакић, друга Игору Бурићу, трећа Марку Ристићу, док је награду за најбољег хонорарног сарадника добила Ива Узелац, а 16 колега добило је  јубиларне награде за 10, 20, 25, 30 и 35 година радног стажа.

У образложењу жирија којег су чинили прошлогодишњи добитници Светлана Станковић, Љубица Петровић и Александар Предојевић, стоји да су у години јубилеја награде отишле у руке младих новинара, који су "Дневниково" младо лице и поред 75 година трајања. Тако је и поручено да се, после година застоја, улагање у младе у случају новинарке војвођанске, унутрашњополитичке и веб редакције Маше Стакић показало као пун погодак.

Фото: Dnevnik.rs

Награђени са менаџментом "Дневник Војводина преса", фото: Дневник 

Својом енергијом, шармом и амбицијом освежила је новинарски израз „ Дневника“, прелистава из дана у дан војвођанске градове и општине, уплиће људе и догађаје. Час је у Бачкој, Срему, час у Банату, продорна, одговорна, пуна идеја. Једном речју, Маша показује свој неисцрпан новинарски таленат, али и нову енергију „ Дневника“. Ово је награда баш за то, али и за будућност „Дневника “.

„Брзо је прошла пут од вести до репортажа на странама Војводине, показујући способност да одговори, на први поглед претешке, редакцијске захтеве и да се једнако добро сналази у различитим темама“, образложила је чланица жирија Светлана Станковић.

Друга награда новинару редакције за културу Игору Бурићу припала је јер је "приљежно и веома обавештено пратио збивања на театарској сцени". У образложењу жирија наводи се да су Бурићеве позоришне критике бескомпромисне, а уједно и вид коректуре за ауторе и водича за публику. Сем позоришта, теме Бурићевих текстова су и савремена уметност, филм, џез...

И Марко Ристић, новинар спортске рубрике истакао се текстовима о одбојци, а ове године, "професионално, лепо и занимљиво испратио је домаћа одбојкашка такмичења, а затим је бриљирао извештавајући о европским шампионатима. Поред одбојке, наводи се у образложењу, Ристић ваљано прати фудбал, женски рукомет, борилачке спортове, а пише и за друге "Дневникове" рубрике.


Признање Удружења новинара Србије

Фото: Dnevnik.rs

Председник УНС Владимир Радомировић уручује повељу главној и одговорној уредници листа Нади Вујовић, фото: Дневник   

На свечаности организованој у згради "Дневника" гост је био и председник Удружења новинара Србије Владимир Радомировић, који је том приликом повељу УНС-а уручио главној и одговорној уредници нашег листа Нади Вујовић.  

„Честитам вам свима овај значајан јубилеј. Верујем да ће "Дневник" трајати  бар још оволико година и да више неће бити "цунамија" у његовом раду“, изјавио је Радомировић.


 За поновно покретање чувене "Дневникове" шаховске рубрике, награда за хонорарног сарадника припала је Иви Узелац, која две године припрема ову специјализовану страну која излази четвртком.

„Награда од колега најлепша је награда, а заслужни што сам ја овде јесу Нада, Бранка, Љубица и Ђорђе, који ме хвали као најбоља учитељица“, изјавила је Маша Стакић у име награђених.

Фото: Dnevnik.rs

Генерални директор "Дневника" Душан Влаовић, фото: Дневник 

Генерални директор „Дневник Војводина Преса“ Душан Влаовић, честитао је награђенима и колегама који су добили јубиларне награде и изложио је краћу ретроспективу пословања "Дневника" у претходној години, истакавши да, након што су 2016. године исплаћене заостале зараде, које су касниле због "шабачког цунамија", оне у претходној години редовно исплаћиване.

„Потпуно дотрајали возни парк смо заменили новим, истовремено стари интернет сајт заменили смо најсавременијим порталом, а почели смо и потпуну реконструкцију ИТ-ија и инсталирани су до сада најмоћнији сервери. Инсталиран је и антивирус програм најновије генерације“, казао је Влаовић.

За наредну годину директор Душан Влаовић најавио је наставак обнове ИТ-ја, заменом рачунара запослених, адаптацију пословног простора...


Сећање на првог главног уредника

Фото: Dnevnik.rs

На спомен гробљу у Новом Саду генерални директор „Дневник Војводина преса“ Душан Влаовић и главна уредница „Дневника“ Нада Вујовић су положили венац и одали почаст крај спомен обележја првом главном уреднику „Слободне Војводине“ народном хероју Светозару Марковићу Този. Марковића су фашисти осудили на смрт и погубили 9. фебруара 1943. године у Новом Саду.


„Наш циљ је паралелан пут два издања: електронско издање, која је наша будућност и штампано издање које је наш главни ослонац. Дакле, јачамо редакцију електронског издања, а покушаћемо и да урадимо нешто на редизајну штампаног издања“, рекао је Влаовић.

„Сви ми требамо да будемо поносни на овај јубилеј и да будемо захвални оним генерацијама које су пре нас стварале лист "Дневник"“, поручио је Влаовић.

Што се тиче политике зарада, Влаовић је изразио очекивање да ће следеће године, после дужег времена, главни посао бити корекција плата свих запослених.

„До краја јануара, када видимо којим ћемо приходима располагати, детаљно ћу представити нови начин обрачуна зарада: највероватније ће то бити путем исплате тромесечног бонуса свим запосленима“, навео је Душан Влаовић и најавио могућност да ће, после неколико година, запослени у "Дневнику" поново добити део 13. плате пред Нову годину.

С. Крстић

Фото: Dnevnik.rs

Торта у част јубилеја, фото: Дневник

Седам и по деценија од првог броја

Први број "Слободне Војводине", данашњег "Дневника" изашао је 15. новембра 1942. године у окушираном Новом Саду. Првог уредника и народног хероја Светозара Марковића - Тозу мађарски фашисти су недуго затим ухапсили, а потом и обесили. И поред забране штампања током рата, несташица папира у поратном периоду (када је "Слободна Војводина" излазио једном недељно на четири стране), наш лист није престао да излази. Читаоци су му и одабрали садашње име под којим је први пут штампан 1. јануара 1953. године, под којим је прошле године издат и двадесетпетхиљадити број.

 

EUR/RSD 117.1643
Најновије вести