Шарчевић: Реформом образовања до услова за останак младих

Реформом образовања, бољим платним системом који вреднује квалитет рада, повећавањем фондова за стипендије и улагањем у образовну инфраструктуру, стварамо услове да млади остану у Србији, поручио је данас министар просвете Младен Шарчевић.
sarcevic, tanjug zzestic
Фото: Tanjug/ Z. Žestić, arhiva

Он је на свечаности поводом дана Мачванске средње школе у Богатићу и отварању фискултурне сале чија је изградња коштала 129 милиона динара, указао на чињеницу да је тренутни буџет за просвету већи него претходних година и нагласио да очекује да буџет за 2019. буде рекордан и веома развојан.

"Стварамо добре услове за останак младих људи у Србији. Повећавамо фондове за стипендије, спроводимо дуално образовање, где у првој години у систему имамо 4.500 ученика, што ствара могућност за њихово запошљавање и сигуран посао", рекао је Шарчевић.

Подсетио је да се после више деценија у сектор образовања уводе платни разреди којим се просветни радници изједначавају са осталима у јавном сектору, а истовремено им се омогућава да квалитетом свог рада достигну много већа примања, на нивоу професора универзитета.

Министар је истакао да реформа у образовању иде узлазном линијом, наведено је у саопштењу Министарства просвете.

Говорећи о фискултурној сали, која је ове године опремљена спортском опремом и реквизитима и за коју се чека употребна дозвола, Шарчевић каже да је тај објекат за понос мачванске регије.

"Ово је одличан објекат који може да се користи, не само као фискултурна сала, већ много шире, као сала за бројне спортове и културно-уметничке манифестације“, рекао је Шарчевић.

Додао је да је у последње две године изграђено и обновљено 180 објеката на свим нивоима образовног система.

Свечаности поводом Мачванске средње школе присуствовали су и директорка представништва Европске инвестиционе банке за Западни Балкан Дубравка Негре, председник општине Богатић Ненад Бесеровац и директорка те школе Роксанда Гладовић.

EUR/RSD 117.1643
Најновије вести