Предстоји завршетак нове зграде зрењанинске болнице

ЗРЕЊАНИН: Општа болница „Ђорђе Јоановић” обележила је 123 године од почетка рада. Била је то прилика да се сумирају годишњи резултати рада и награде запослени са најдужим радним стажом.
bolnica zrenjanin
Фото: Dnevnik (Branislav Lučić)

Присутне су поздравили директорка Опште болнице др Ивана Тешић и заменик градоначелника Саша Сантовац.Тешић је оценила прошлу годину као веома успешну, подсећајући да је 13. јуна почела уградња стентова, под надзором лекара са Института за кардио – васкуларне болести из Сремске Каменице. Такође, тим болнице, на челу са др Урошем Бачићем, самостално ради катетеризацију срца.

- То је велики напредак за нас и надам се да ћемо и наредних година чинити искораке у раду наше нове ангио-сале. Поново се у болници раде и операције штитасте жлезде, које самостално успешно обављају наши хирурзи др Растислав Филко и др Марија Ђујић. Од спољашњег стручног надзора Министарства здравља добили смо изузетно добре оцене. Због тога бих се захвалила свим запосленима, лекарима, сестрама, техничарима и помоћном особљу – рекла је Тешић.

За болницу обезбеђено 64 милиона динара од Покрајинског секретаријата, на име набавке нове опреме, а Град ће финансирати пројектну документацију за завршетак градње

Подсетила је и да је у 2018. години замењен комплетан намештај на Одељењу онокологије и палијативне неге. Решен је и дугогодишњи проблем рада расхладног постројења. Уједно, санирана је хидроизолација равног крова нове зграде. Она је за наредну годину најавила набавку неколико нових апарата за дијагностику.

– Ову годину обележио је и пријем 82 радника на неодређено време – 17 доктора медицине, 37 медицинских сестара, 17 спремачица и 10 помоћних радника. За то смо добили одобрење од Министарства здравља. Установу је напустило 29 запослених – три лекара, 16 сестара и 10 немедицинских радника. У болници је запослено 978 радника на неодређено време – навела је Тешић.

Она је предочила податке да се на годишњем нивоу обавља око 260.000 прегледа у Специјалистичкој поликлиници. Од тога, 60.000 у Ургентном центру. Уради се и више од четири хиљаде хируршких интервенција. Како је навела, око хиљаду пацијената прегледа се дневно у поликлиници.

Саша Сантовац је оценио да је значајно да је за болницу обезбеђено 64 милиона динара од Покрајинског секретаријата, а средства су добијена на име набавке нове опреме.

- Град Зрењанин је увек ту да помогне, не само када треба извести одређене грађевинске радове, већ и када дође до ванредних ситуација, какве су биле поплаве или сада снежне падавине – казао је Сантовац.

Он је наговестио коначан завршетак изградње нове зграде болнице. Како је навео, започети су преговори са представницима Републике Србије, јер су потребна значајна средства за завршетак радова, али и за отклањање свих уочених недостатака у функционисању.

– Град Зрењанин ће финансирати комплетну пројектну документацију за завршетак градње ове зграде, као и за потпуну реконструкцију свега што у овом тренутку спречава добијање употребне

дозволе. То ће омогућити пресељење још неких одељења у објекат и пружање квалитетније услуге пацијентима – истакао је Сантовац.

Ж. Балабан

EUR/RSD 117.1415
Најновије вести