Честитке  и трактор Пољопривредном факултету поводом почетка године

Поводом почетка академске године, покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство др Вук Радојевић и покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић поздравили су данас на новосадском Пољопривредном факултету професоре и студенте пожелевши им успешну школску годину, као и наставак одличне сарадње.
1
Фото: vojvodina.gov.rs

Уједно је данас том факултету испоручен трактор „џон дир“, чију је набавку Секретаријат за пољопривреду суфинансирао са 4,5 милиона динара.

Радојевић је на почетку обраћања поручио студентима ове високошколске установе да усвајају знање, јер су рад и учење најважнији.

„Оно што треба запамтити на путу вашег стицања нових знања јесте да је не знати срамота, а да је учење велика част. Образовање је свакако вредност, а Пољопривредни факултет у Новом Саду вам пружа ту могућност и на вама је то да искористите“, истакао је Радојевић.

Покрајински секретар за пољопривреду пожелео је успешан рад овој значајној институцији,  која постиже изванредне међународне резултате, и изнео уверење да ће најуспешнији и остајати на Пољопривредном факултету и дати лични допринос његовом развоју, као и уопште пољопривреди у Војводини и Србији.

Фото: vojvodina.gov.rs

Покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић истакао је да оваква окупљања – у част почетка академског образовања – имају посебну мисију.

„Уз наше драге студенте, испуњавамо нашу мисију и завет неких наших учитеља. Данас у крошњи једног дрвета које је давно засађено уживамо у хладовини. Данас ћемо ми засадати једно дрво где ће неко за десетак или двадесет година почети да ужива у његовој хладовини, јер осим квалитета и квантитета важан је и континуитет. И тако деценијама овај факултет дочекује оне који су унели неке своје обичаје. Не само због очева и мајки него и због своје љубави према пољопривреди они су данас овде“, рекао је проф. др Милошевић.

Декан Пољопривредног факултета Недељко Тица поручио је својим студентима да „у животу нема пријатеља и непријатеља“, већ да постоје само учитељи. Осим ове јаке поруке указао им је на то шта значи образовати се на овој значајној високошколској институцији, која ће им пружити знање из оне области која представља главну карактеристику краја у коме живе. Декан их је позвао да успешно заједнички савладају тај важан процес у образовању и животу.

Настава на Пољопривредном факултету у Новом Саду одржава се на основним студијама са 13 студијских програма, на интегрисаним и специјалистичким, мастерским и докторским студијама. У овој високошколској установи до сада је дипломирало 10.108 студената на основним студијама, а укупно са магистарским, мастерским, докторским и специјалистичким 14.452 студента. За ову академску годину уписана су 473 студента (на буџету 446 и на самофинансирању 27 студената). Највеће интересовање је владало за ветеринарску медицину, фитомедицину и агроекономски студијски програм.

 

EUR/RSD 117.1474
Најновије вести