Фотографија пацијенткиње из Арене није са сигурносних камера

БЕОГРАД: Фотографија пацијенткиње која се пресвлачи у привременој ковид болници Арена није са сигурносних камера, већ је направљена телефоном, каже директор Арене Горан Грбовић и додаје да су Војска и МУП започели истрагу ко је фотографисао жену и како је фотографија доспела на друштвене мреже.
korona, arena, kovid bolnica, Tanjug/Nikola Anđić
Фото: Танјуг/Никола Анђић

Он је за Танјуг рекао да је Арена од марта месеца, одлуком Владе Србије, војно-здравствени објекат и да њим управља Војска Србије.

„Ми имамо сигурносне камере и споља и унутра у објекту, али је практично немогуће направити фотографију са сигурносних камера. Ово је урађено телефоном, то је једино што знам овог тренутка", навео је он.

Сигуран је да то није урадио нико од здравствених радника и људи из војске, јер је, како каже, под скафандером тешко дисати и да ником не би пало на памет да се бави таквим стварима.

„Ти људи су оптерећени својим послом, давањем терапије, у Арени има више од 400 пацијената. Нико из здравства и војске то сигурно не би урадио. Све ће се урадити да се сазна ко је сликао жену и како је фотографија дошло на друштвене мреже", навео је он.

Напомиње да је познато са ког инстаграм профила се фотографија проширила, те да ће људи задужени за високотехнолошки криминал у МУП-у,али и Војска Србије учцинити све да се пронађу виновници.

„Војска је сигурно направила истрагу одмах, тако да су пописана имена пацијената, враћаће се снимци сигурносних камера са ходника кроз које је могло да се прође и сигурно ће се доћи до виновника", навео је он.

Каже да му је жао што се ово десило, да се баца мрља на беспрекоран рад у Арени кроз коју је до сада прошло више од милион људи без иједног инцидента.

„Тешко ми све ово пада. Та жена је нечија мајка, сестра. Све ће се врло брзо открити кроз истрагу. Почеле су истражне радње и доћи ћемо сигурно до виновника", закључио је он.

EUR/RSD 117.1050
Најновије вести