Почиње онлајн обука наставника за учење на даљину

БЕОГРАД: Он лајн обука наставника за коришћење платформе Мајкрософт тимс (Microsoft Teams) која је прилагођена за учење на даљину почиње данас, а у припреми су и видео упутства за рад.
  Majkrosoft tims Foto: Majkrosoft/promo
Фото: Фото: Мајкрософт/промо

Како би се наставницима олакшало коришћење ове платформе, поред упутстава која су доступна на адреси , припремљене су и онлајн обуке.

Обуке ће се одржавати четири дана недељно, два пута дневно, о чему наставници треба да се информишу од директора који су добили распоред обука и упутства за приступ обукама, саопштило је Министарство просвете.

Платформа се успоставља у сарадњи са компанијом Мајкрософт (Мицрософт), која је омогућила да платформа буде бесплатна, како током ванредног стања, тако и касније.

Платформа је изузетно погодна за припрему дигиталних садржаја, за интерактивну онлајн наставу, размену садржаја, постављање задатака и прикупљање решења и одговора.

Мајкрософт тимс на једном месту омогућава разговоре, размену садржаја у реалном времену, заједничку сарадњу и доделу задатака.

Као платформа виртуалног састанка дизајниран је да омогући дискусију, а његове функције омогућавају једноставну расподелу задатака - без обзира на то где се људи налазе.

Такође, помаже администраторима школа и особљу да остану повезани и омогућава размену објава у реалном времену.

Платформа омогућава коришћење веб апликација Word, Excel, OneNote, Outlook, Teams, као и других апликација доступних у пакету MS Office 365.

Доступан је за коришћење и на Виндоусу, Еплу, Андроиду и Линуксу (Windows, Apple, Android, Linux) и може се користити из било ког веб претраживача ( Edge, Firefox, Safari, Chrome...)

У наредних неколико дана Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће свим школама доставити довољан број приступних налога, тако да сви наставници и ученици могу да користе ову платформу за извођење наставе на даљину.

Очекује се да ова платформа буде у употреби у свим школама које се до сада нису снашле и успоставиле адекватну комуникацију са ђацима, као и оним школама које тренутно користе друге алате који генерално нису најпогоднији за примену у едукацији, попут Вајбер група, навело је министарство.

EUR/RSD 117.1627
Најновије вести