У Србији драстично повећање броја оболелих од корона вирус

БЕОГРАД: У Србији је у последња 24 сата од корона вируса оболело још 326 особа, што је више него дупло у односу на дан раније.
korona
Фото: Tanjug/AP

Како је објављено на сајту Министарства здравља, у истом периоду преминуле су још две особе од последица корона вируса, укупно 780.

Тестирано је 7.242, укупно 1.249.106 које су испуњавале критеријуме дефиниције случаја.

Хоспитализовано је 441 пацијената, што је за 33 више него дан раније, а на респираторима 25 пацијената.

Од почетка пандемије, од корона вируса оболело је укупно 36.608 особа, преминуло је 780, а смртност је 2,13 одсто.

У установама социјалне заштите заражено 7 корисника и 11 запослених

Закључно с данашњим даном, у установама социјалне заштите и домовима за смештај одраслих и старих, потврђено је присуство вируса Ковид-19 код седам корисника и 11 запослених, преноси министарство рада.

Укупан број излечених корисника установа социјалне заштите износи 1.082, а број излечених особа које су запослене у установама социјалне заштите износи 429.

Корисници у установама социјалне заштите за које постоји процена да могу бити потенцијални преносиоци вируса смештени су у изолацију, док запослени у установама социјалне заштите, код којих постоји оваква опасност, не долазе на посао и налазе се у кућној изолацији, наводи се у саопштењу.

Троје студената оболело од короне, стабилна ситуација

У 14 студентских домова у Београду тренутно борави нешто мање од 8.000 студената, а од почетка нове академске године вирусом корона заражено је њих троје, каже директор Студентског центра "Београд" Горан Минић и напомиње да су се студенти инфицирали ван домова и да су сада смештени у Студентској поликлиници.

Минић је за Танјуг рекао да се у домовима поштују епидемиолошке мере, те да су и даље на снази забране прослава и преноћишта у студентским собама.

Установа Студентски центар ''Београд'' свакодневно прати број студената у домовима и можемо рећи да је велики број студената одлучио да се врати у студентске домове, каже Минић.

Напомиње да су у домовима постављени плакати са јасним инструкцијама како треба да се студенти понашају уколико примете неки од симптома ковида-19 и истиче да се стално апелује на њих да се благовремено јаве респираторној амбуланти Студентске поликлинике.

У амбуланти лекари процењују да ли је потребно обављати тестирање или не. Уколико није потребно обавити тестирање, студент се враћа редовним обавезама, а уколико је потребно да се студент тестира, он је за то време у изолацији, наводи Минић.

У дому "Краљ Александар I" смештају се студенти који чекају на тестирање на ковид-19 и уколико добију позитиван налаз иду у Студентску поликлинику.

Уколико у тој здравственој установи нема места они се упућују у привремену ковид болницу у Арени.

Минић истиче да Студентски центар "Београд" од почетка епидемије примењује све мере заштите и инструкције владе Србије и Кризног штаба и да у складу са тим препорукама прилагођава рад студентских ресторана.

Тренутно ради 11 ресторана од укупно 14 који су у саставу наше установе, каже Минић и додаје да сада нису у функцији ресторани на Пољопривредном, Фармацеутском и на Факултету драмских уметности, те да ће се и они отворити, уколико се укаже потреба за тим.

Од 20. августа смо их сукцесивно отварали...Обавезне су маске и апелујемо на студенте да држе дистанцу, наводи Минић.

EUR/RSD 117.1643
Најновије вести