Избори у ВБ: Гласали Џонсон, Корбин и Старџеон

ЛОНДОН: Биралишта у Великој Британији отворена су у 7 сати по локалном времену, а гласали су и бриотански премијер Борис Џонсон и његов главни ривал лабуриста Џереми Корбин.
 Laburista Džeremi Korbin nakon glasanja Foto: AP Photo/Thanassis Stavrakis
Фото: Лабуриста Џереми Корбин након гласања Фото: AP Photo/Thanassis Stavrakis

Џонсон је гласао у биралишту отвореном у Методистичкој градској кући у Лондону, а са њим је био пас Дилан кога је на поклон добио након што је изабран за премијера, преноси Скај њуз.јегов ривал Џереми Корбин гласасо јеу северном Лондону, док је премијерка Шкотске Никол Старџеон гласала на биралишту у Глазгову.

Гласа се у 650 изборних јединица, а многа неуобичајена места претворена су у биралишта, попут паба у Хемпширу.На многим буиралиштима је велика гужва и чека се у редовима, а на појединим Универзитетима студенти су обукли дипломске униформе како би гласали.

Биралишта се затварају у 22 сата по локалном времену, а први резултати биће готови у раним јутарњим сатима у петак.

На кладионицама у Британији фаворити Конзервативци и Џонсон

ЛОНДОН:  Најстарија британска кладионица Вилијам Хил отворила је клађење о резултатима парламентарних избора у Великој Британији који се одржавају данас, и за сада се конзервативцима даје велика предност.

Према последњим објавама на сајту кладионице, за опцију "да конзервативци освоје између 350 и 399 места" понуђена је квота 5:4, док су, према процени кладионичара, шансе да Лабуристи добију већину на изборима знатно мање, и вреднују се квотом од 10:1.

Када је реч о томе да ли ће Борис Џонсон проћи за посланика у својој изборној једници, кладионичари му дају више сансе (квота 4:1) него прошли пут када је имао танку већину од 50,8 одсто гласова.

Ово је од посебног значаја за досадашњег британског премијера, јер још од 1906. године ниједан члан његове странке није постао председник Владе, а да није изабран за посланика у актуелном сазиву.

Британски кладионичари, када је реч о резултатима појединачних партија, највећу предност дају владајућим Конзервативцима.

Наиме, за опцију по којој би Конзервативна странка самостално освојила већину места у Доњем дому, понуђена је квота 4:11, могућност да нико појединачно неће имати просту већину процењена је квотом од 9:4.

Лабуристичка странка је за евентуално освајање апсолутне већине "почашћена" квотом 16:1, док је најневероватније да ће то поћи за руком Либерално-демократској опцији (250:1).

EUR/RSD 117.1643
Најновије вести