РХМЗ УПОЗОРАВА - НА СНАЗИ ЈЕ НАРАНЏАСТИ МЕТЕО АЛАРМ Грмљавина, пљускови, град и јак ветар А НАКОН ТОГА ЧЕКА НАС ЕКСТРЕМНА ВРУЋИНА
Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је најновије упозорење у коме је саопштено да ће после подне на подручју јужне Србије бити променлјиво и нестабилно време са плјусковима и грмлјавином, који локално могу бити израженији, понегде и уз град и јак ветар.
У Србији се данас очекује променљиво облачно и свежије време. Ујутро и пре подне киша ће захватити север, део западне и централне Србије, док се после подне падавине очекују у осталим крајевима. Могући су локални пљускови са грмљавином, посебно изражени у јужним пределима где су могуће краткотрајне временске непогоде.
После подне, на северу ће престати падавине уз постепено разведравање, док се увече стабилизација времена очекује у целој земљи.
Ветар ће бити слаб до умерен, а после подне повремено јак у брдско-планинским пределима, западног и северозападног правца. Највиша дневна температура ће се кретати од 20 до 30 степени Целзијуса.
Попаљени метеоаларми
Према саопштењу РХМЗ-а, на територији Западне Србије, Шумадије, Поморавља и Источне Србије данас је на снази жути метеоаларм, што означава да време може бити опасно, праћено кишом и грмљавином.
У Југоисточној, Југозападној Србији и Косову упаљен је наранџасти метео аларм што означава опасно време, праћено пљусковима и грмљавином.
За викенд нагли пораст температуре
У петак ће време бити променљиво облачно са сунчаним периодима и углавном суво.
Од суботе се очекује претежно сунчано време уз нагли пораст температуре.
У недељу и почетком наредне седмице температура ће поново бити веома висока, у већини места ће износити између 34 и 40 степени Целзијуса.
Од среде, 23. јула, очекује се благо освежење.
Хидролошко упозорење
На Сави код Сремске Митровице и Шапца водостаји ће се наредних дана кретати око и нешто испод ниских пловидбених нивоа.
На Колубари са притокама, на Јадру, на Млави, као и на горњим токовима Западне и Јужне Мораве са притокама протицаји су се приближили минималним средње месечним вредностима 95%-не обезбеђености (биолошком минимуму).